خانه

/

برای خرید سنگ گرانیت باید به چه مواردی توجه داشت ؟

برای خرید سنگ گرانیت باید به چه مواردی توجه داشت ؟

خلاصه

همیشه ها برای خرید سنگ گرانیت گزینه های مختلفی وجود دارد. ابتدا انتخاب بسیار سخت است. ولی کم کم قطعات پازل را کنار هم بگذارید به خواسته خود می رسید. با ما همراه شوید تا با برنامه ریزی و بررسی همه جوانب بهترین خرید سنگ گرانیت دنیا را تجربه کنید.

۱۴۰۳ سه شنبه ۱۲ تير
5بازدید
برای خرید سنگ گرانیت باید به چه مواردی توجه داشت ؟

خرید سنگهای گرانیت را برای چه مصرفی نیاز دارید؟

سنگ گرانیت کاربردهای متفاوت و گوناگونی دارد. اول باید بدانید خرید سنگ گرانیت به چه کار شما می آید. یعنی برای چه به این سنگ نیاز دارید. هنگام خریدن سنگ گرانیت اول باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

سنگ نمای بیرونی: برای این کاربرد سنگ گرانیتی که می خرید باید مقاومت بالایی در مقابل سرما، گرما، ناملایمات جو و نور آفتاب داشته باشد.

  • سنگ نمای داخلی: برای این مورد می توان از همه سنگ های ساختمانی استفاده کرد. به خاطر این که سنگ نمای داخلی خیلی در معرض سرما و گرما و موارد مربوط به محیط بیرون قرار نمی گیرد.
  • سنگ فرش داخلی: برای این کاربرد خرید سنگ گرانیت به نوع کاربرد مانند ساختمانی، تجاری، مسکونی، اداری، آموزش و بهداشت بستگی دارد. سنگ کفپوش داخلی باید در مقابل فشار و سایش مقاومت بالایی داشته باشد. در ضمن باید میزان جذب آب آن خیلی پایین باشد یا آب را جذب نکند.
  • سنگ فرش بیرونی: باید مقاومت بالایی در برابر گرما و سرما داشته باشد و در مقابل فشار نیز مقامت بالایی داشته باشد
  • سنگ پیشخوان آشپزخانه و کانتر: باید میزان جذب آب پایین داشه و در مقابل فشار مقاوم باشد.

تفاوت کاربرد سنگ گرانیت را با بقیه سنگ ها:

برای خرید سنگ گرانیت باید همه سنگ های ساختمانی را به خوبی بشناسید و بدانید کاربرد آن ها چه تفاوتی با هم دارد. به کاربرد تمامی سنگ های ساختمانی اشاره می کنیم.

  • سنگ گرانیت: برای نمای خارجی و داخلی ساختمان، سنگفرش های مجتمع های تجاری – آموزشی و همچنن در سنگ فرش محوطه و پیاده روهای خیابان مناسب است. دانستن کاربرد این سنگ به خرید سنگهای گرانیت کمک می کند.

 

  • سنگ تراورتن: برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها که معمولاً سابیده می شوند مناسب است. همچنین به صورت چرمی در طرح های موج دار و بدن موج مورد استفاده واقع می شود. از کاربردهای دیگر سنگ تراورتن، سنگ فرش محوطه، مصنوعات سنگی و ساختن مجسمه نیز استفاده می شود.
  • سنگ مرمریت: برای سنگ فرش های داخلی مثل هال و پذیرایی مناسب است. این سنگ ها بیشتر به صورت تایل و اسلب در سنگ فرش و به شکل طولی در دیوارهای داخلی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد.
  • سنگ مرمر: سنگ مرمر یک سنگ شیک و گران قیمت است. بیشتر به خاطر رد کردن نور در مکان های لاکچری و لوکس مورد استفاده واقع می شود.
  • کریستال: سنگ کریستال یا سنگ چینی برای نمای بیرون و داخل هر ساختمانی، سنگ فرش داخلی و خارجی نیز به کار می رود.

 

برای خرید سنگ گرانیت باید به چه مواردی توجه داشت ؟