خانه

/

معرفی انواع سنگ آنتیک

معرفی انواع سنگ آنتیک

خلاصه

در این مطلب میپردازیم به سنگ آنتیک و انواع سنگ آنتیک. امروزه وجود سنگ های مختلف در بازار موجب شده است که افراد بتوانند متناسب با سلیقه و نیازی که دارند این محصول را خریداری کنند‌. در این بین سنگ آنتیک یکی از سنگ های متفاوت و البته بسیار زیبا بوده که استفاده از آن برای طراحی فضای بیرونی و فضای داخلی بی نظیر خواهد بود. برای شناخت بیشتر این سنگ ب...

۱۴۰۳ سه شنبه ۱۲ تير
9بازدید
معرفی انواع سنگ آنتیک

سنگ آنتیک چیست؟

یکی  از انواع سنگ های بکار رفته در ساختمان ها سنگ آنتیک روتوری می باشد که از  قطعات  شکسته یا خورده شده سنگ ها در کنار هم تشکیل می شود. این سنگ ها با  ملات  هایی که پایه رزینی دارند به یکدیگر چسبانده شده و طرحی بسیار زیبا را  به  وجود می ‌آورند. توجه داشته باشید به طور کلی می توان گفت ساخت سنگ های آنتیک روتوری با استفاده از ضایعات تراورتن و دیگر انواع سنگ ها انجام می گیرد. البته این ضایعات باید شرایط و ویژگی هایی داشته باشد. به طوری که در اولین  قدم  باید شکاف ها و درز های خرده سنگ های آنتیک مورد بررسی قرار گرفته و همچنین مقاومت آن سنجیده شود. سنگ های ضایعاتی که برای تولید سنگ آنتیک مورد استفاده قرار می گیرد همچنین باید دارای صیقل پذیر باشد تا سنگی زیبا تولید شود. در غیر این صورت سنگ تولید شده از کیفیت و زیبایی خاصی برخوردار نخواهد بود.

کاربرد سنگ های آنتیک

یکی از مهمترین کاربرد های انواع سنگ آنتیک در نمای بیرونی می باشد زیرا  این نوع سنگ از طراحی بسیار زیبا و طرح ها و مدل های جذابی برخوردار بوده و با وجود مقاومتی که دارد در شرایط مختلف  اقلیمی می توان از آن استفاده کرد. استفاده از آن برای بین کابینت آشپزخانه نیز مناسب است. از طرفی باید بدانید امروزه در بسیاری از خانه ها سنگ آنتیک پشت تلویزیون ال سی دی با سنگ های  متفاوت کار شده که انتخاب سنگ های آنتیک برای این مکان نیز بی نظیر خواهد بود. همچنین استفاده از آن برای  اتاق خواب، دیوار پوش راه پله، پارکینگ، ویترین مغازه ها و اماکن تجاری، هتل های لوکس، سالن های پذیرایی، لابی و  غیره نیز بی نظیر می باشد. از  آنجایی که سنگ آنتیک قابلیت تحمل گرمای بسیار بالا را دارد استفاده از  آن همچنین در بالای شومینه مناسب خواهد بود و از طرفی باید بدانید سنگ آنتیک قابلیت تحمل فضای مرطوب و خیس را داشته پس از استفاده از آن در حمام و سرویس بهداشتی هم به دلیل مقاومت و هم به دلیل زیبایی انتخاب درستی است.

معرفی انواع سنگ آنتیک